Pages in topic:   < [1 2]
Hogyan lehet kibírni? (fordítás mennyisége 1 nap)
Thread poster: ntamas
András Veszelka
András Veszelka  Identity Verified
Local time: 19:31
English to Hungarian
Ergonomikus szék Sep 21, 2018

Igen, az én full hálós, 24 órás ergonomikus székem bruttó 135e volt 6-7 éve, most az ilyesmi 200e. Sajnos én se láttam ilyet olcsóbban. A tapasztalataim szerint viszont ilyenbe érdemes beruházni. Illetve ülő-álló asztalba, kurblisba, nem motorosba, az már olyan 60e Ft körül megvan.

[Edited at 2018-09-21 19:06 GMT]


 
Katalin Sandor
Katalin Sandor  Identity Verified
Hungary
Local time: 19:31
English to Hungarian
+ ...
Nem forgó, nem olcsó, de imádnivaló Sep 21, 2018

egyre jobban fáj a derekam a sok üléstől, a szemem sem viseli jól a sok munkát.

Nézegettem a kínálatot, de akár 200 ezer Ft-ot is elkérnek egy kifejezetten ergonomikus székért.


Biztos van oka annak, hogy forgószéket szeretnél, de azért megosztom a nemforgó székemet.
http://www.varierbutor.hu/index.php?page=thatsit
Én még Stokke néven vettem majd' húsz éve. Akkor is olyan drága volt, hogy ki kellett venni a bútorozási költségvetésből, mert bedöntötte volna Viszont minden fillért megért. Én képtelen vagyok normálisan ülni (értsd: széken, lábam a földön). Korábban folyton magam alá tűrtem a térdem, ami nevezett testrésznek nem tett jót már akkor sem. Azóta is ezen a széken ülök/térdelek/kucorgok, mikor hogy esik jól. Ha nincs rá keret, akkor nincs, ezzel nincs mit kezdeni, de gondoltam, megosztom veletek, hátha valakinek jól jön egyszer. Ez olyasmi, amire érdemes annyit költeni, amennyit csak tudsz. Megjegyezném: ez a szék erősen megosztó, van, aki nem tudja elképzelni vele az életet (nem tudom, kipróbálta-e), mások esküsznek rá. Ki kell próbálni a boltban, aztán elvetni/megrendelni/spórolni rá:-)


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 14:31
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
HAG Balans - ez forgós Sep 21, 2018

Én is a térdeplős széket szeretem, ilyenen dolgozom immár 25 éve. Na, nem ugyanazon a széken, azt hiszem, most a harmadikat nyúzom. Az előző kettő is lehet, hogy bírná még, interkontinentális költözés miatt kellett megválnom tőlük mindkét esetben.
Ennek állítható a magassága, az egyik előzőnek az ülés ill. a térdeplő szöge is állítható volt, ha jól eml�
... See more
Én is a térdeplős széket szeretem, ilyenen dolgozom immár 25 éve. Na, nem ugyanazon a széken, azt hiszem, most a harmadikat nyúzom. Az előző kettő is lehet, hogy bírná még, interkontinentális költözés miatt kellett megválnom tőlük mindkét esetben.
Ennek állítható a magassága, az egyik előzőnek az ülés ill. a térdeplő szöge is állítható volt, ha jól emlékszem http://www.officechairadvice.com/ergonomic/kneeling/reviews/hag-balans-kneeling-chair.html
Magyarországon is láttam hasonlókat, konkrétan egy fából készült, X-vázasat vettem is egy pár éve ott.


[Edited at 2018-09-21 20:07 GMT]
Collapse


 
Katalin Sandor
Katalin Sandor  Identity Verified
Hungary
Local time: 19:31
English to Hungarian
+ ...
Szemorvos, válasz, panaszok Sep 21, 2018

Kedves ntamas!
Két hónapja indítottad ezt a topikot. Akkor arról panaszkodtál, hogy:


Amúgy mennék is szemészhez ha lenne. Az államiban csak szeptemberre tudnak adni legkorábban időpontot, kérdeztem magánt is, ott is ugyanez volt a helyzet. Na mondom mi van, már ennyire nem kell a pénz vagy minden orvos egyszerre van 3 hónapig szabadságon? Kizártnak tartom, hogy az összes orvos egyszerre megy szabadságra. Az átmenetileg kevesebb orvos meg egyszerűen nem indokolja, hogy senkinek ne tudjanak adni időpontot még nyárra. Vagy egyszerűen csak nem akarnak annyi beteget, mint év közben. Július közepén kértem időpontot és közli mindenki, hogy csak szeptemberre van. Hát köszi.


Én magam is válaszoltam neked. Megadtam szemészet címét, pár napos határidővel. Egyben érdeklődtem, hogy a világ mely részén élsz. Két hónapja nem sikerült válaszolnod erre. Nagyon szívesen (látod, önjáró vagyok, nem várom, hogy te köszönd meg). Tény és való, nem adtunk neked kuala lumpuri/vlagyivosztoki/torontói szemészetekhez elérést, én kérek elnézést.
Itt meglehetősen elfoglalt fordítók szakítanak időt arra, hogy válaszoljanak egymás kérdéseire. Az, hogy a kérdező nem tiszteli meg a közösséget azzal, hogy alapvető kérdésekre válaszol, nekem nem fér bele.
Egyébként pedig: panaszkodtál arra, hogy nincs szemész (van), hogy az ergonomikus szó nem jelent semmit (???), hogy borzasztó, hogy nem tesztelhetsz órákig. Azért ez elég negatív hozzáállást mutat. Lehet, hogy nem véletlenül jön mindenki szembe az autópályán?
Uff, én beszéltem.
Sándor Katalin (vezetéknév, keresztnév).


 
Krisztina Kotai
Krisztina Kotai  Identity Verified
Hungary
Local time: 19:31
Member (2006)
English to Hungarian
+ ...
Köszönöm a tippeket! Sep 25, 2018

Köszönöm szépen a tippeket. Még gondolkodom, jó lenne személyesen kipróbálni a lehetőségeket. Sajnos vidéken nincs ekkora választék, internetről rendelve pedig nehéz a döntés.

Jó munkát mindenkinek!

Krisztina


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hogyan lehet kibírni? (fordítás mennyisége 1 nap)






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »