PayPal vs. Moneybookers
Thread poster: Zuzana Sirova
Zuzana Sirova
Zuzana Sirova  Identity Verified
Netherlands
Local time: 07:00
English to Czech
+ ...
Aug 27, 2013

Dobrý den,

freelancing je pro mě relativně nová záležitost. Ráda bych se vás proto zeptala na vaše zkušenosti s přijímáním plateb přes PayPal a Moneybookers a jaký způsob je podle vás výhodnější. Pro freelancery vyžadují otevření business účtu obě tyto společnosti a na obou stranách se objevují různé výhody a nevýhody včetně výše poplatků za přijetí plateb. Předem moc děkuji za vás názor.


 
SPI-Trad
SPI-Trad
Local time: 07:00
Czech to French
+ ...
Moneybookers Aug 27, 2013

Pozor,
Moneybookers Vam to pri zalozeni profi uctu nerikaji, ale budou Vam blokovat 30 dnu kazdou prichozi platbu, nez ji budete moci vybrat.
Navic pri dosazeni 2000 EUR kumulovanych prichozich plateb, zablokuji cely ucet a vyzaduji dalsi a dalsi doklady...
Jinak jsem s nimi spokojeny.



Edit: vlastne to plati pro "merchant" ucet...
[Edited at 2013-08-27 14:30 GMT]

[Edited at 2013-08-27 14:33 GMT]


 
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:00
Member (2008)
English to Czech
SITE LOCALIZER
reakce Aug 27, 2013

Na poplatky je výhodnější Moneybookers, ale ne všechny agentury jsou ochotny/schopny přes něj platit, takže pak stejně nezbývá nic jiného než PayPal (pokud je vůbec možnost, resp. pokud se to vyplatí).

Obecně se MB i PP hodí jen na převody menších částek. Musíte si sama porovnat, co se konkrétně Vám vyplatí v jaké situaci nejvíc při srovnání s bankovním převodem a s ním spojenými poplatky za platbu z EU nebo ze zámoří, podle toho, kde máte kl
... See more
Na poplatky je výhodnější Moneybookers, ale ne všechny agentury jsou ochotny/schopny přes něj platit, takže pak stejně nezbývá nic jiného než PayPal (pokud je vůbec možnost, resp. pokud se to vyplatí).

Obecně se MB i PP hodí jen na převody menších částek. Musíte si sama porovnat, co se konkrétně Vám vyplatí v jaké situaci nejvíc při srovnání s bankovním převodem a s ním spojenými poplatky za platbu z EU nebo ze zámoří, podle toho, kde máte klienty. V případě nutnosti převodu měn je též nutno zohlednit směnný kurz obou společností.

Každopádně založením obou účtů nic nezkazíte, ne?
Collapse


 
Blanka Salkova
Blanka Salkova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:00
Member (2007)
English to Czech
+ ...
... Aug 27, 2013

Ano, Tomáš to vystihl přesně. Já teď poprvé hodlám vyzkoušet moneybookers (nově skrill) a pak poreferuju, jak to proběhlo (během 3 týdnů).

 
Zbyněk Táborský
Zbyněk Táborský  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:00
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
PP/MB Aug 27, 2013

Účty mám založené oba, ale za tři roky jsem ještě nenatrefil na klienta, který by Moneybookers/Skrill používal, pokud online, tak vše přes PayPal...

 
Karel Tatransky
Karel Tatransky  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:00
Member (2007)
German to Czech
+ ...
... Aug 28, 2013

Zbynek Taborsky wrote:

Účty mám založené oba, ale za tři roky jsem ještě nenatrefil na klienta, který by Moneybookers/Skrill používal, pokud online, tak vše přes PayPal...


Zuzko, mám to stejně jako Zbyněk. MB jsem naposledy použil asi před pěti lety. PayPal je pro mě pravidelná záležitost. Ani jedna ze služeb ale nevyžaduje pravidelné poplatky, tudíž nevidím důvod je nemít „v zásobě“ (alespoň ten PayPal).


 
Zuzana Sirova
Zuzana Sirova  Identity Verified
Netherlands
Local time: 07:00
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
typ účtu Aug 28, 2013

Moc vám všem děkuji za odpovědi a rady! Ještě bych se ráda zeptala, zda máte tyto účty vedeny od začátku vaší praxe jako "business" účty, nebo zda se to v případě nepravidelného nízkého příjmu na počátku praxe freelancera dá řešit platbami na "osobní" PayPal/Moneybookers účet. Na zahraničních fórech jsem na toto našla různé názory...

 
Karel Tatransky
Karel Tatransky  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:00
Member (2007)
German to Czech
+ ...
... Aug 28, 2013

Zuzana Sirova wrote:

Moc vám všem děkuji za odpovědi a rady! Ještě bych se ráda zeptala, zda máte tyto účty vedeny od začátku vaší praxe jako "business" účty, nebo zda se to v případě nepravidelného nízkého příjmu na počátku praxe freelancera dá řešit platbami na "osobní" PayPal/Moneybookers účet. Na zahraničních fórech jsem na toto našla různé názory...


Hned od začátku jsem používal business účet (u PayPalu, u MB netuším).


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


PayPal vs. Moneybookers






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »